loader
МЕНЮ

ПОРАДИ ПО РОЗТАШУВАННЮ КОНВЕКТОРІВ ВІДНОСНО ШТОР

Шановні відвідувачі сайту та клієнти нашої компанії. Вітаємо Вас у блозі APEX COMFORT.
Протягом 12 років роботи з конвекторами мені доводилось часто давати відповідь на одне питання – як розташувати конвектор відносно вікна, штор?
На перший погляд, це дрібниці, але у процесі життя у приміщенні ці дрібниці стають вельми важливими.
На щастя, у більшості випадків у дизайні панорамних вікон відсутні штори. Це не лише надає можливість насолодитись краєвидом , а й максимально сприяє гарній роботі конвектора. У такому випадку виробники рекомендують розташовувати теплообмінник конвектору на відстані 15- 30 см від скла. У процесі покупки, підбору конвектору з”ясуйте у менеджера, на якій відстані від краю конвектору знаходиться теплообмінник. Враховуйте її у розрахунках.
Існують ситуації: (не дуже мальовничий краєвид, уникнення зайвої уваги до особистого життя або роботи з вулиці або інших будинків, потребує дизайн приміщення, тощо),коли панорамні вікна завішують шторами або жалюзі. У таких випадках необхідно особливу увагу приділити розташуванню конвектора відносно вікна, штори в залежності, яку саме функцію повинен виконувати прилад у даному помешканні. Розглянемо приклади на малюнку.
1. КОНВЕКТОР ПОВИНЕН ЗАХИСТИТИ ВІКНО ВІД КРАПЕЛЬ КОНДЕНСАТУ.
В такому випадку прилад повинен розташовуватись між вікном та шторою. Штора не повинна завадити циркуляції потоку теплого та холодного повітря у зоні вікна.
2. КОНВЕКТОР ПОВИНЕН ЗІГРІТИ ПРИМІЩЕННЯ
В такому випадку прилад повинен розташовуватись у кімнаті. Спочатку вікно, потім штора, потім конвектор. Штора не повинна завадити циркуляції потоку теплого та холодного повітря в кімнаті.
3. ПОЗБАВИТИ КОНДЕНСАТУ ТА ЗІГРІТИ ПРИМІЩЕННЯ.
Якщо Ви хочете одночасно позбавитись конденсату та зігріти приміщення (при наявності штори) оберіть прилади з двома теплообмінниками. Розташуйте прилад таким чином, щоб штора проходила над місцем стику двох теплообмінників. Це дозволить створити два окремих контури циркуляції повітря. Перший конур між вікном та шторою, а другий у кімнаті. В цьому випадку Вам необхідно замовити прилад з суттєвим запасом потужності.*
Якщо тепла виявиться забагато, виробники пропонують використовувати засоби регулювання потоку теплоносія (води) та швидкості руху вентилятору. Більш детально про засоби регулювання я розповім у наступних матеріалах.

*У випадку, якщо штора буде лежати на конвекторі або розділяти потоки повітря, ефективність приладу значно зменшиться. Тепловіддача приладу буде нижча від зазначеної в технічних таблицях виробника, каталогах постачальників. Ні виробник, ні постачальник не зможуть надати коректну теплову потужність при порушенні правил розташування (умов експлуатації) приладів так як для отримання точних даних буде необхідно провести випробування не у лабораторії а безпосередньо у вашому приміщенні (з урахуванням усіх сприятливих та несприятливих факторів).

З турботою про Вас,
Тетяна Середа.